regulamin

MODRY REGULAMIN:

§ 1. Zasady ogólne.

1. Doba noclegowa trwa w godzinach 16.00-11.00, chyba, że uzgodniono z Gospodarzami inaczej.

2. Cisza nocna trwa w godzinach 22.00-7.00. Dotyczy głośnych zachowań, mogących przeszkadzać innym domownikom – np. słuchanie głośnej muzyki itp.

3. Na terenie obiektu znajduje się bezpłatny, niestrzeżony parking dla Gości.

4. Zakaz używania otwartego ognia obowiązuje na terenie wszystkich budynków gospodarstwa i w ich obrębie. Dotyczy to również świec. W przypadku zaprószenia ognia przez Gości lub osoby nieletnie przebywające pod ich opieką, goście ponoszą materialną odpowiedzialność za powstałe szkody.

5. Na terenie obejścia mieszkają nasze dwa duże psy. Są przyjazne, ale zdarza im się głośno szczekać. Są dobrze usposobione do dzieci i bezpieczne, ale przy małych dzieciach, które mogą pociągnąć za ogon, uszy, wymagają nadzorowanego kontaktu, który należy do obowiązku rodzica.

10. Nie przyjmujemy w gościnę psów. Bez wyjątków.

12. Pokoje są zamykane. Komplet kluczy zapasowych mają Gospodarze. Zgubienie klucza od domku jest obarczone opłatą 20 zł.

12. Gospodarze nie ponoszą odpowiedzialności za mienie swoich Gości, w tym za rzeczy pozostawione bez opieki na terenie obejścia, samochody pozostawione na parkingu należącym do obiektu Gospodarzy, czy inne sprzęty tj. rowery, przechowywane w budynkach gospodarczych.

15. Gospodarze nie ponoszą odpowiedzialności za braki w dostawach prądu czy wody z przyczyn niezależnych, a także za ewentualne zanieczyszczenie źródła czy instalacji przesyłu wody.

§ 3. Zasady rozliczeń, rezerwacji i rezygnacji

1. Rezerwacja jest wiążąca od momentu otrzymania przez Gospodarzy lub pośrednika zadatku.

2. Zadatek jest bezzwrotną opłatą wysokości 30% wartości rezerwacji i w przypadku rezygnacji z pobytu poniżej 30 dni przed datą rozpoczęcia wypoczynku, nie jest zwracany, chyba, że termin ten zostanie ponownie przez Gospodarzy wynajęty. W przypadku rezygnacji z pobytu powyżej 30 dni, zwracany jest cały zadatek. W sytuacjach poza stanem pandemii przeniesienie pobytu na inny termin może się odbyć bez przeszkód przy zmianie powyżej 30 dni od daty pobytu, a przy bliższych terminu zmianach, tylko za zgodą Gospodarzy, w zależności od popularności terminu.

3. Wpłata zadatku jest równoznaczna z akceptacją niniejszego regulaminu, który jest każdorazowo załączany gościom do wiadomości zwrotnej na zapytanie rezerwacyjne, oraz dostępny na stronie internetowej pod adresem: : https://modryganek.blog/regulamin/

4. Gość zobowiązany jest do wpłaty pozostałej kwoty, wynikającej z rezerwacji do 3 dni przez datą przyjazdu przelewem na następujący nr konta: ING 59 1050 1807 1000 0090 6138 6448.

5. Ewentualne usługi dodatkowe, nie ujęte w rezerwacji, rozliczane są przed końcem pobytu, najpóźniej w dniu wyjazdu, w formie gotówkowej lub Blikiem.

6. W przypadku rezygnacji z części pobytu w trakcie jego trwania, opłata za niewykorzystane dni nie jest zwracana.

§ 4. Zasady korzystania z wyżywienia

1. Cena za pobyt nie ujmuje posiłków.

2. Woda pitna w nieograniczonej ilości jest wkalkulowane w cenę pobytu.

3. Na życzenie przygotowujemy Gościom kawę z ekspresu i jest ona wliczona w cenę pobytu.

4. Koszyki śniadaniowe z lokalnymi produktami są komponowane przez Gości z dostępnych aktualnie produktów tj. chleb pieczony przez Gospodarza, sery krowie, masło, twaróg od Sąsiadki, wiejskie jajka od Sąsiadów, przetwory – ogórki, dżemy. Ceny dostępne u Gospodarza.

5. Obiadokolacje są przygotowywane dla chętnych w każdą sobotę, a w okresie wakacyjnym również we wtorki i czwartki, jeśli zbierze się na nie minimum 4 osoby. Obiadokolacje podawane są o godzinie 17.00 i są dodatkowo płatne: 100 zł/os dorosłą i dzieci powyżej 12 lat. Cena za młodsze dzieci wymaga uzgodnienia z Gospodarzem.

§ 5. Zasady społecznie.

Wiedziemy spokojne życie na wsi i dzielimy się naszym światem z Gośćmi. Zapraszamy Cię, byś stał się częścią tego świata na czas pobytu. Lubimy nawiązywać relacje, ale szanujemy też potrzebę samotności naszych Gości. Nie akceptujemy organizacji głośnych i zakrapianych imprez w naszym miejscu. Mamy nadzieję, że poczujesz się u nas dobrze.

§ 6. Postanowienia końcowe.

1. We wszystkich sprawach, nie ujętych w niniejszym regulaminie, obowiązuje zasada – Zapytaj Gospodarzy.