regulamin

MODRY REGULAMIN:

§ 1. Zasady ogólne.

1.Aktualny cennik znajduje się na stronie internetowej, pod adresem: https://modryganek.blog/cennik/

2. Doba noclegowa 15.00-11.00, chyba, że uzgodniono z Gospodarzami inaczej.

3. Cisza nocna 22.00-7.00. Dotyczy głośnych zachowań, mogących przeszkadzać innym domownikom – bieganie, skakanie, głośne rozmowy, muzykowanie itp, chyba, że uzgodniono z Gospodarzami inaczej (np. pobyt na wyłączność z imprezą urodzinową, Sylwester itp.)

4. Na terenie obiektu znajduje się bezpłatny, niestrzeżony parking dla Gości oraz dostęp do Wi-Fi.

5. Na terenie gospodarstwa odpady są segregowane. Informacji udzielają Gospodarze.

6. Zakaz używania otwartego ognia obowiązuje na terenie wszystkich budynków gospodarstwa i w ich obrębie.

7. Na terenie obejścia mieszkają nasze dwa duże psy. Są przyjazne, ale zdarza im się głośno szczekać. Są dobrze usposobione do dzieci i bezpieczne, ale przy małych dzieciach, które mogą pociągnąć za ogon, uszy, wymagają nadzorowanego kontaktu, który należy do obowiązku rodzica.

8. Nie przyjmujemy w gościnę psów. Bez wyjątków. Chyba, że chcesz, aby Twój piesek stał się obiadem naszych. Przyjazd z innym, małym zwierzęciem – kotem, gryzoniem, patyczakiem etc. wymaga uzgodnienia z Gospodarzami, dotyczy wyłącznie pokoju szałwiowego i jest obarczony jednorazową opłatą 50 zł oraz kaucją zwrotną, wysokości 200 zł. Nasze psy nie żywią się kotami, żyją z nimi w zgodzie.

9. Pokoje są zamykane. Komplet kluczy zapasowych mają Gospodarze. Zgubienie klucza od pokoju jest obarczone opłatą 50 zł z uwagi na wysoki koszt dorabiania kluczy do starych zamków.

10. Gospodarze nie ponoszą odpowiedzialności za mienie swoich Gości, w tym za rzeczy pozostawione bez opieki na terenie obejścia, czy samochody pozostawione na parkingu należącym do obiektu Gospodarzy.

11. Goście ponoszą odpowiedzialność materialną za zniszczenia powstałe na terenie obiektu w wyniku ich działalności i działalności osób za które odpowiadają (dzieci). Powstanie zniszczeń powinno być zawsze niezwłocznie zgłoszone Gospodarzom.

12. W razie stwierdzenia zniszczeń w pokoju lub na terenie obiektu, których gość nie zgłosił Gospodarzom, zostanie on obarczony opłatą za szkody, a rachunek za zniszczenia zostanie wysłany na adres widniejący na koncie bankowym, z którego został opłacony zadatek.

§ 2. Zasady rozliczeń, rezerwacji i rezygnacji

1. Rezerwacja jest wiążąca od momentu otrzymania przez Gospodarzy lub pośrednika zadatku.

2. Warunki ujęte podczas sporządzania oferty są wiążące. Oznacza to, że brak informacji o specjalnej diecie podczas sporządzania rezerwacji, skutkuje brakiem specjalnej diety podczas pobytu. Dotyczy to sposobu żywienia, ilości osób, ilości posiłków – chyba, że w trakcie rezerwacji uzgodniono, że szczegółowa ilość posiłków, zostanie określona na miejscu.

3. Zadatek jest bezzwrotną opłatą wysokości 40% wartości rezerwacji i w przypadku rezygnacji z pobytu poniżej 30 dni przed datą rozpoczęcia wypoczynku, nie jest zwracany. W przypadku rezygnacji z pobytu powyżej 30 dni, zwracana jest połowa wpłaconego zadatku, pod warunkiem zapełnienia przez Gospodarzy terminu, który został zwolniony rezygnacją.

4. Wpłata zadatku jest równoznaczna z akceptacją niniejszego regulaminu, który jest każdorazowo załączany gościom do wiadomości zwrotnej na zapytanie rezerwacyjne, oraz dostępny na stronie internetowej pod adresem: : https://modryganek.blog/regulamin/

5. Gość zobowiązany jest do wpłaty pozostałej kwoty, wynikającej z rezerwacji, w dniu przyjazdu gotówką, lub przelewem, najpóźniej dzień przed przyjazdem, zabierające ze sobą dowód zapłaty.

6. Ewentualne usługi dodatkowe, nie ujęte w rezerwacji, rozliczane są przed końcem pobytu, najpóźniej w dniu wyjazdu, w formie gotówkowej.

 

§ 3. Zasady korzystania z wyżywienia

1. Wyżywienie jest oferowane w dwóch wariantach – pełne wyżywienie oraz wybiórcze posiłki.

2. Opcja pełnego wyżywienia obejmuje: śniadanie, zupę w porze lunchu i obiadokolację oraz podwieczorek/deser w trakcie dnia. Pobyt zaczyna się obiadokolacją w dniu przyjazdu i kończy śniadaniem w dniu wyjazdu.

3. Standardowo podawane są posiłki jarskie, czyli dania bezmięsne, ale nie wyłączające ryb. Dieta wegetariańska (bezmięsna i bezrybna) i wegańska (bez produktów odzwierzęcych, w tym nabiału, jaj, miodu), są przygotowywane według standardowego cennika, po zgłoszeniu przez gościa takiej diety najpóźniej 2 dni przed przyjazdem. Inne rodzaje żywienia wyceniane są indywidualnie (np. dieta ograniczająca spożycie glutenu) w momencie uzgadniania rezerwacji. Brak zgłoszenia innej diety niż wymienione powyżej w momencie składania rezerwacji, skutkuje brakiem możliwości przygotowania takiej diety.

4. Z uwagi na brak wykształcenia dietetycznego i doświadczenia, Gospodarze nie podejmują się gotowania według ścisłych zaleceń lekarskich, przy alergiach i schorzeniach zagrażających życiu lub znacznemu pogorszeniu zdrowia (np. w przypadku celiakii).

5. Kawa i herbata jest podawana do śniadania gościom, którzy wykupili śniadania.

6. Kawa i herbata poza śniadaniem dla gości korzystających z opcji posiłków wybiórczo, jest dodatkowo płatna.

7. Podwieczorek/deser dla gości korzystających z opcji posiłków wybiórczo, jest dodatkowo płatny.

8. Posiłki wydawane są o określonych porach. Informacja na temat godzin wydawania posiłków jest umieszczona w widocznym miejscu.

9. Przesunięcie pory wydawania posiłku wymaga każdorazowego uzgodnienia z Gospodarzami.

10. Posiłki, poza podwieczorkiem, nie są porcjowane i podawane są w formie bufetu.

11. Goście mogą jeść do woli w trakcie trwania opłaconego przez siebie posiłku, bez możliwości odkładania jedzenia na później, czy robienia sobie zapasów np. na wycieczkę. Potrzebę przygotowania prowiantu lub dodatkowego posiłku prosimy zgłaszać Gospodarzom. Dodatkowy posiłek będzie obarczony dodatkową opłatą. Istnieje możliwość zamiany posiłku na rzecz prowiantu, np. zamiast zupy prowiant na wycieczkę, co wymaga zgłoszenia Gospodarzom, minimum dzień wcześniej.

12. Gospodarze decydują o podawanych potrawach, starając się przygotować najlepsze posiłki. Nie są jednak w stanie zaspokoić indywidualnych gustów, przyzwyczajeń kulinarnych i oczekiwań wszystkich gości. Prosimy przypomnieć sobie, że Gość jest gościem u Gospodarzy i podobnie jak w gościach może zjeść, co Gospodarz z sercem przygotował lub odmówić (co nie zwalnia gościa z opłaty za posiłek, który był dla niego przygotowany).

§ 4. Zasady społecznie.

1. Głośne słuchanie muzyki nie przystoi na terenie całego gospodarstwa. Polecamy śpiew ptaków i kontemplację natury. Jeśli musisz słuchać muzyki, użyj słuchawek.

2. Palenie tytoniu jest możliwe jedynie w miejscu wyznaczonym przez Gospodarzy.

3. Palenie ognisk w miejscach niewyznaczonych jest zabronione.

4. Spożywanie alkoholu w dużych ilościach nie jest akceptowane.

5. Obowiązuje bezwzględny zakaz dokarmiania zwierząt.

6. Odwiedziny osób niezameldowanych w Modrym Ganku muszą być bezwzględnie uzgodnione w Gospodarzami.

7. Integracja jest mile widziana i pożądana. Zarówno między Gośćmi, jak i Gośćmi, a Gospodarzami.

§ 5. Postanowienia końcowe.

1. We wszystkich sprawach, nie ujętych w niniejszym regulaminie, obowiązuje zasada – Zapytaj Gospodarzy.