regulamin treehouse

MODRY REGULAMIN:

§ 1. Zasady szczególne.

  1. Goście, którzy rezerwują pobyt w domku na drzewie, zakwaterowani zostają w budynku mieszkalnym Gospodarstwa Agroturystycznego „Modry Ganek”, w pokoju dwuosobowym na parterze z całodobowym, wyłącznym dostępem do domku na drzewie. Domek na drzewie posiada materac dwuosobowy, łazienkę z prysznicem, umywalką i WC, mini aneks kuchenny i salonik oraz duży taras, ale nie jest miejscem zakwaterowania, a jedynie miejscem rekreacji. Goście rezerwujący domek na drzewie mają obowiązek podpisania na miejscu oświadczenia, że korzystają z domku na drzewie na własną odpowiedzialność.
  2. Domek na drzewie przeznaczony jest dla dwóch osób dorosłych i nie ma możliwości przebywania w nim osób nieletnich.
  3. Rekreacja w domku na drzewie może zostać przerwana w każdym momencie, w którym Gospodarze uznają, że zagraża ona bezpieczeństwu Gości. Mowa tu o nagłych zjawiskach pogodowych takich jak burza, czy porywisty wiatr. Na czas burzy lub/i wystąpienia silnego wiatru powyżej 70 km/h Goście zobowiązani są do opuszczenia domku na drzewie.
  4. Jeśli  burzowa pogoda lub silny wiatr będzie utrzymywał się przez dłuższy czas w dzień (powyżej 5 godzin) lub w nocy (powyżej 2 h pomiędzy godzinami 22.00 a 6.00 rano) i goście nie będą mogli wykorzystać tego czasu na rekreację na drzewie, cena każdej doby, w której wystąpi wyżej opisana sytuacja, zostanie pomniejszona o  połowę wartości.
  5. Domek na drzewie wyposażony jest w lodówkę, jednopalnikową płytę indukcyjną, czajnik elektryczny, klimatyzację z funkcją grzania i suszarkę. Używanie jakichkolwiek sprzętów elektrycznych o charakterze grzejnym nie będących na wyposażeniu domku na drzewie (tj. prostownica, grzałka na wodę, grzejnik, farelka itp.) oraz innych sprzętów wytwarzających otwarty ogień (np. gazowa kuchenka turystyczna) jest kategorycznie zabronione.

§ 2. Zasady ogólne.

1. Aktualny cennik znajduje się na stronie internetowej, pod adresem: https://modryganek.blog/cennik/

2. Doba noclegowa trwa w godzinach 16.00-10.00, chyba, że uzgodniono z Gospodarzami inaczej.

3. Cisza nocna trwa w godzinach 22.00-7.00. Dotyczy głośnych zachowań, mogących przeszkadzać innym domownikom – bieganie, skakanie, głośne rozmowy, muzykowanie itp, chyba, że uzgodniono z Gospodarzami inaczej (np. pobyt na wyłączność z imprezą urodzinową, Sylwester itp.)

4. Na terenie obiektu znajduje się bezpłatny, niestrzeżony parking dla Gości.

5. Na terenie gospodarstwa odpady są segregowane. Informacji udzielają Gospodarze.

6. Zakaz używania otwartego ognia obowiązuje na terenie wszystkich budynków gospodarstwa i w ich obrębie.

7. Na terenie obejścia mieszkają nasze dwa duże psy. Są przyjazne, ale zdarza im się głośno szczekać. Są dobrze usposobione do dzieci i bezpieczne, ale przy małych dzieciach, które mogą pociągnąć za ogon, uszy, wymagają nadzorowanego kontaktu, który należy do obowiązku rodzica.

8. Nie przyjmujemy w gościnę psów. Bez wyjątków.

9. Pokoje są zamykane. Komplet kluczy zapasowych mają Gospodarze. Zgubienie klucza od pokoju jest obarczone opłatą 50 zł z uwagi na wysoki koszt dorabiania kluczy do starych zamków.

10. Gospodarze nie ponoszą odpowiedzialności za mienie swoich Gości, w tym za rzeczy pozostawione bez opieki na terenie obejścia, czy samochody pozostawione na parkingu należącym do obiektu Gospodarzy.

11. Goście ponoszą odpowiedzialność materialną za zniszczenia powstałe na terenie obiektu w wyniku ich działalności i działalności osób za które odpowiadają (dzieci). Powstanie zniszczeń powinno być zawsze niezwłocznie zgłoszone Gospodarzom.

12. W razie stwierdzenia zniszczeń w pokoju lub na terenie obiektu, których gość nie zgłosił Gospodarzom, zostanie on obarczony opłatą za szkody, a rachunek za zniszczenia zostanie wysłany na adres widniejący na koncie bankowym, z którego został opłacony zadatek.

§ 3. Zasady rozliczeń, rezerwacji i rezygnacji

1. Rezerwacja jest wiążąca od momentu otrzymania przez Gospodarzy lub pośrednika zadatku.

2. Warunki ujęte podczas sporządzania oferty są wiążące. Dotyczy to sposobu żywienia i ilości osób. Oznacza to, że brak informacji o specjalnej diecie podczas sporządzania rezerwacji, skutkuje brakiem specjalnej diety podczas pobytu.

3. Zadatek jest bezzwrotną opłatą wysokości 50% wartości rezerwacji i w przypadku rezygnacji z pobytu poniżej 30 dni przed datą rozpoczęcia wypoczynku, nie jest zwracany. W przypadku rezygnacji z pobytu powyżej 30 dni, zwracany jest cały zadatek, pod warunkiem ponownego wynajęcia Gospodarzy terminu, z którego Gość zrezygnował.

4. Wpłata zadatku jest równoznaczna z akceptacją niniejszego regulaminu, który jest każdorazowo załączany gościom do wiadomości zwrotnej na zapytanie rezerwacyjne, oraz dostępny na stronie internetowej pod adresem: : https://modryganek.blog/regulamin-treehouse/

5. Gość zobowiązany jest do wpłaty pozostałej kwoty, wynikającej z rezerwacji najpóźniej w dniu przyjazdu gotówką, lub szybkim przelewem.

6. Ewentualne usługi dodatkowe, nie ujęte w rezerwacji, rozliczane są przed końcem pobytu, najpóźniej w dniu wyjazdu, w formie gotówkowej. Nie dotyczy to usług zewnętrznych (np masaż), za których rozliczenie następuje bezpośrednio z usługodawcą.

§ 4. Zasady korzystania z wyżywienia

1. W cenie noclegu zawarte jest śniadanie. Oznacza to, że każda osoba zameldowana w Modrym Ganku otrzyma śniadanie po każdej nocy spędzonej pod naszym dachem.

2. Można u nas domówić dwudaniową obiadokolację. Aktualny cennik posiłków znajduje się pod adresem: https://modryganek.blog/cennik/

3. Standardowo podawane są posiłki jarskie, czyli dania bezmięsne, ale nie wyłączające ryb. Dieta wegetariańska (bezmięsna i bezrybna) i wegańska (bez produktów odzwierzęcych, w tym nabiału, jaj, miodu), są przygotowywane według standardowego cennika, po zgłoszeniu przez gościa takiej diety najpóźniej 3 dni przed przyjazdem. Inne rodzaje żywienia wyceniane są indywidualnie (np. dieta ograniczająca spożycie glutenu) w momencie uzgadniania rezerwacji. Brak zgłoszenia innej diety niż wymienione powyżej w momencie składania rezerwacji, skutkuje brakiem możliwości przygotowania takiej diety.

4. Z uwagi na brak wykształcenia dietetycznego i doświadczenia, Gospodarze nie podejmują się gotowania według ścisłych zaleceń lekarskich, przy alergiach i schorzeniach zagrażających życiu lub znacznemu pogorszeniu zdrowia (np. w przypadku celiakii).

5. Kawa i herbata do posiłków i pomiędzy nimi, są wliczone w cenę pobytu.

6. Posiłki wydawane są o określonych porach. Śniadania ok godz. 9.00, a obiadokolacje około godz. 17.00. Obiadokolacja zamawiana na dzień przyjazdu, podawana jest do godziny 20.00. Prosimy wziąć to pod uwagę podczas planowania obiadokolacji u nas w dniu przyjazdu po pracy.

7. Po uzgodnieniu z Gospodarzami i innymi gośćmi można przesunąć proponowane godziny posiłków. Przesunięcie pory wydawania posiłku wymaga każdorazowego uzgodnienia z Gospodarzami.

8. Posiłki nie są porcjowane i podawane są w formie bufetu.

9. Prosimy o szacunek dla naszej pracy i nie pakowania jedzenia z wykupionego posiłku na wynos.

10. Gospodarze decydują o podawanych potrawach, starając się przygotować najlepsze posiłki. Nie są jednak w stanie zaspokoić indywidualnych gustów, przyzwyczajeń kulinarnych i oczekiwań wszystkich gości.

§ 5. Zasady społecznie.

1. Głośne słuchanie muzyki nie przystoi na terenie całego gospodarstwa. Polecamy śpiew ptaków i kontemplację natury. Jeśli musisz słuchać muzyki, użyj słuchawek.

2. Palenie tytoniu jest możliwe jedynie w miejscu wyznaczonym przez Gospodarzy.

3. Palenie ognisk w miejscach niewyznaczonych jest zabronione.

4. Spożywanie alkoholu w dużych ilościach nie jest akceptowane.

5. Obowiązuje bezwzględny zakaz dokarmiania zwierząt.

6. Odwiedziny osób niezameldowanych w Modrym Ganku muszą być bezwzględnie uzgodnione w Gospodarzami.

7. Integracja jest mile widziana i pożądana. Zarówno między Gośćmi, jak i Gośćmi, a Gospodarzami.

§ 6. Postanowienia końcowe.

1. We wszystkich sprawach, nie ujętych w niniejszym regulaminie, obowiązuje zasada – Zapytaj Gospodarzy.