regulamin treehouse

MODRY REGULAMIN:

§ 1. Zasady szczególne.

  1. Goście, którzy rezerwują pobyt w domku na drzewie, zakwaterowani zostają w budynku mieszkalnym Gospodarstwa Agroturystycznego „Modry Ganek”, w pokoju dwuosobowym na parterze z całodobowym, wyłącznym dostępem do domku na drzewie. Domek na drzewie posiada materac dwuosobowy, łazienkę z prysznicem, umywalką i WC, mini aneks kuchenny i salonik oraz duży taras, ale nie jest miejscem zakwaterowania, a jedynie miejscem rekreacji.
  2. Domek na drzewie przeznaczony jest dla dwóch osób dorosłych i nie ma możliwości przebywania w nim osób nieletnich.
  3. Rekreacja w domku na drzewie może zostać przerwana w każdym momencie, w którym Gospodarze uznają, że zagraża ona bezpieczeństwu Gości. Mowa tu o nagłych zjawiskach pogodowych takich jak burza, czy porywisty wiatr. Na czas burzy lub/i wystąpienia silnego wiatru powyżej 70 km/h Goście zobowiązani są do opuszczenia domku na drzewie.
  4. Jeśli  burzowa pogoda lub silny wiatr będzie utrzymywał się przez dłuższy czas w dzień (powyżej 5 godzin) lub w nocy (powyżej 2 h pomiędzy godzinami 22.00 a 6.00 rano) i goście nie będą mogli wykorzystać tego czasu na rekreację na drzewie, cena każdej doby, w której wystąpi wyżej opisana sytuacja, zostanie pomniejszona o  połowę wartości.
  5. Domek na drzewie wyposażony jest w lodówkę, jednopalnikową płytę indukcyjną, czajnik elektryczny, klimatyzację z funkcją grzania i suszarkę. Używanie jakichkolwiek sprzętów elektrycznych o charakterze grzejnym nie będących na wyposażeniu domku na drzewie (tj. prostownica, grzałka na wodę, grzejnik, farelka itp.) oraz innych sprzętów wytwarzających otwarty ogień (np. gazowa kuchenka turystyczna) jest kategorycznie zabronione.

§ 2. Zasady ogólne.

1. Aktualny cennik znajduje się na stronie internetowej, pod adresem: https://modryganek.blog/cennik/

2. Cena z oferty jest wiążąca tylko do pierwszego dnia rezerwacji. W przypadku przełożenia terminu rezerwacji na wniosek gości, cena może ulec zmianie, zgodnie z cennikiem obowiązującym w nowym terminie.

3. Doba noclegowa trwa w godzinach 16.00-11.00, chyba, że uzgodniono z Gospodarzami inaczej.

4. Cisza nocna trwa w godzinach 22.00-7.00. Dotyczy głośnych zachowań, mogących przeszkadzać innym domownikom – np. słuchanie głośnej muzyki itp, chyba, że uzgodniono z Gospodarzami inaczej (np. pobyt na wyłączność z imprezą urodzinową, Sylwester itp.)

5. Na terenie obiektu znajduje się bezpłatny, niestrzeżony parking dla Gości.

6. Wi-Fi dostępne jest w budynku mieszkalnym, poza ciszą nocną, kiedy wyłączamy ruter dla higieny snu. Możliwe jest też ustawienie całodobowej strefy Wi-Fi w okresie letnim w stodole, po uzgodnieniu z Gospodarzami.

7. Na terenie gospodarstwa odpady są segregowane. Informacji udzielają Gospodarze.

8. Zakaz używania otwartego ognia obowiązuje na terenie wszystkich budynków gospodarstwa i w ich obrębie.

9. Na terenie obejścia mieszkają nasze dwa duże psy. Są przyjazne, ale zdarza im się głośno szczekać. Są dobrze usposobione do dzieci i bezpieczne, ale przy małych dzieciach, które mogą pociągnąć za ogon, uszy, wymagają nadzorowanego kontaktu, który należy do obowiązku rodzica.

10. Nie przyjmujemy w gościnę psów. Bez wyjątków.

11. Pokoje są zamykane. Komplet kluczy zapasowych mają Gospodarze. Zgubienie klucza od domku jest obarczone opłatą 20 zł.

12. Gospodarze nie ponoszą odpowiedzialności za mienie swoich Gości, w tym za rzeczy pozostawione bez opieki na terenie obejścia, samochody pozostawione na parkingu należącym do obiektu Gospodarzy, czy inne sprzęty tj. rowery, przechowywane w budynkach gospodarczych.

13. Goście ponoszą odpowiedzialność materialną za zniszczenia powstałe na terenie obiektu w wyniku ich nieodpowiedniego użytkowania. Nie chodzi nam o stłuczoną szklankę, a raczej o zniszczenia typu wyrwane drzwi od szafy. Powstanie zniszczeń powinno być zawsze niezwłocznie zgłoszone Gospodarzom.

14. W razie stwierdzenia zniszczeń w pokoju lub na terenie obiektu, których gość nie zgłosił Gospodarzom, zostanie on obarczony opłatą za szkody, a rachunek za zniszczenia zostanie wysłany na adres widniejący na koncie bankowym, z którego został opłacony zadatek.

15. Gospodarze nie ponoszą odpowiedzialności za braki w dostawach prądu czy wody z przyczyn niezależnych, a także za ewentualne zanieczyszczenie źródła czy instalacji przesyłu wody.

§ 3. Zasady rozliczeń, rezerwacji i rezygnacji

1. Rezerwacja jest wiążąca od momentu otrzymania przez Gospodarzy lub pośrednika zadatku.

2. Informacje ujęte podczas sporządzania oferty są wiążące.

3. Zadatek jest bezzwrotną opłatą wysokości 50% wartości rezerwacji i w przypadku rezygnacji z pobytu poniżej 14 dni przed datą rozpoczęcia wypoczynku, nie jest zwracany.  Przeniesienie zadatku na inny termin w przypadku rezygnacji poniżej 14 dni od daty pobytu wymaga zgody Gospodarzy, w zależności od szansy ponownego wynajęcia zwolnionego terminu. W przypadku rezygnacji z pobytu powyżej 14 dni, zwracany jest cały zadatek lub przeniesiony na inny termin za obopólną zgodą.

4. Wpłata zadatku jest równoznaczna z akceptacją niniejszego regulaminu, który jest każdorazowo załączany gościom do wiadomości zwrotnej na zapytanie rezerwacyjne, oraz dostępny na stronie internetowej pod adresem: : https://modryganek.blog/regulamin-treehouse/

5. Gość zobowiązany jest do wpłaty pozostałej kwoty, wynikającej z rezerwacji do 3 dni przez datą przyjazdu przelewem na następujący nr konta: ING 59 1050 1807 1000 0090 6138 6448.

6. Ewentualne usługi dodatkowe, nie ujęte w rezerwacji, rozliczane są przed końcem pobytu, najpóźniej w dniu wyjazdu, w formie gotówkowej lub Blikiem.

7. W przypadku rezygnacji z części pobytu w trakcie jego trwania, opłata za niewykorzystane dni nie jest zwracana.

§ 4. Zasady korzystania z wyżywienia

1. Cena za pobyt nie ujmuje posiłków.

2. Woda pitna w nieograniczonej ilości są wkalkulowane w cenę pobytu.

3. Na życzenie przygotowujemy Gościom kawę z ekspresu i jest ona wliczona w cenę pobytu.

§ 5. Zasady społecznie.

1. Głośne słuchanie muzyki nie przystoi na terenie całego gospodarstwa. Polecamy śpiew ptaków i kontemplację natury. Jeśli musisz słuchać muzyki, użyj słuchawek.

2. Palenie tytoniu jest możliwe jedynie w miejscu wyznaczonym przez Gospodarzy.

3. Palenie ognisk w miejscach niewyznaczonych jest zabronione.

4. Spożywanie alkoholu w dużych ilościach nie jest akceptowane.

5. Obowiązuje bezwzględny zakaz dokarmiania zwierząt.

6. Odwiedziny osób niezameldowanych w Modrym Ganku muszą być bezwzględnie uzgodnione w Gospodarzami.

7. Integracja jest mile widziana i pożądana. Zarówno między Gośćmi, jak i Gośćmi, a Gospodarzami.

§ 6. Postanowienia końcowe.

1. We wszystkich sprawach, nie ujętych w niniejszym regulaminie, obowiązuje zasada – Zapytaj Gospodarzy.