regulamin treehouse

MODRY REGULAMIN:

§ 1. Zasady szczególne.

  1. Goście, którzy rezerwują pobyt w domku na drzewie, zakwaterowani zostają w budynku mieszkalnym Gospodarstwa Agroturystycznego „Modry Ganek”, w pokoju dwuosobowym na parterze z całodobowym, wyłącznym dostępem do domku na drzewie. Domek na drzewie posiada materac dwuosobowy, łazienkę z prysznicem, umywalką i WC, mini aneks kuchenny i salonik oraz duży taras, ale nie jest miejscem zakwaterowania, a jedynie miejscem całodobowej rekreacji.
  2. Domek na drzewie przeznaczony jest dla dwóch osób dorosłych i nie ma możliwości przebywania w nim osób nieletnich.
  3. Rekreacja w domku na drzewie może zostać przerwana w każdym momencie, w którym Gospodarze uznają, że zagraża ona bezpieczeństwu Gości. Mowa tu o nagłych zjawiskach pogodowych takich jak burza, czy porywisty wiatr. Na czas burzy lub/i wystąpienia silnego wiatru powyżej 70 km/h Goście zobowiązani są do opuszczenia domku na drzewie.
  4. Jeśli  burzowa pogoda lub silny wiatr będzie utrzymywał się przez dłuższy czas w dzień (powyżej 5 godzin) lub w nocy (powyżej 2 h pomiędzy godzinami 22.00 a 6.00 rano), cena pobytu zostanie wyrównana do cennika pokoi na poddaszu w Modrym Ganku (320 zł/dobę), a Goście otrzymają zwrot nadpłaty przelewem lub w wybranej przez siebie formie – np. w postaci produktów śniadaniowych o tej wartości, obiadokolacji lub innych usług.
  5. Domek na drzewie wyposażony jest w lodówkę, jednopalnikową płytę indukcyjną, czajnik elektryczny, klimatyzację z funkcją grzania, piecyk na podczerwień i suszarkę. Używanie jakichkolwiek sprzętów elektrycznych o charakterze grzejnym nie będących na wyposażeniu domku na drzewie (tj. prostownica, grzałka na wodę, grzejnik, farelka itp.) oraz innych sprzętów wytwarzających otwarty ogień (np. gazowa kuchenka turystyczna) jest kategorycznie zabronione.

§ 2. Zasady ogólne.

1. Doba noclegowa trwa w godzinach 16.00-11.00, chyba, że uzgodniono z Gospodarzami inaczej.

2. Cisza nocna trwa w godzinach 22.00-7.00. Dotyczy głośnych zachowań, mogących przeszkadzać innym domownikom – np. słuchanie głośnej muzyki itp.

3. Na terenie obiektu znajduje się bezpłatny, niestrzeżony parking dla Gości.

4. Zakaz używania otwartego ognia obowiązuje na terenie wszystkich budynków gospodarstwa i w ich obrębie. Dotyczy to również świec. W przypadku zaprószenia ognia przez Gości lub osoby nieletnie przebywające pod ich opieką, goście ponoszą materialną odpowiedzialność za powstałe szkody.

5. Na terenie obejścia mieszkają nasze dwa duże psy. Są przyjazne, ale zdarza im się głośno szczekać. Są dobrze usposobione do dzieci i bezpieczne, ale przy małych dzieciach, które mogą pociągnąć za ogon, uszy, wymagają nadzorowanego kontaktu, który należy do obowiązku rodzica.

10. Nie przyjmujemy w gościnę psów. Bez wyjątków.

12. Pokoje są zamykane. Komplet kluczy zapasowych mają Gospodarze. Zgubienie klucza od domku jest obarczone opłatą 20 zł.

12. Gospodarze nie ponoszą odpowiedzialności za mienie swoich Gości, w tym za rzeczy pozostawione bez opieki na terenie obejścia, samochody pozostawione na parkingu należącym do obiektu Gospodarzy, czy inne sprzęty tj. rowery, przechowywane w budynkach gospodarczych.

15. Gospodarze nie ponoszą odpowiedzialności za braki w dostawach prądu czy wody z przyczyn niezależnych, a także za ewentualne zanieczyszczenie źródła czy instalacji przesyłu wody.

§ 3. Zasady rozliczeń, rezerwacji i rezygnacji

1. Rezerwacja jest wiążąca od momentu otrzymania przez Gospodarzy lub pośrednika zadatku.

2. Zadatek jest bezzwrotną opłatą wysokości 50% wartości rezerwacji i w przypadku rezygnacji z pobytu poniżej 21 dni przed datą rozpoczęcia wypoczynku, nie jest zwracany.  Przeniesienie zadatku na inny termin w przypadku rezygnacji poniżej 21 dni od daty pobytu wymaga zgody Gospodarzy, w zależności od szansy ponownego wynajęcia zwolnionego terminu. W przypadku rezygnacji z pobytu powyżej 21 dni, zwracany jest cały zadatek lub przeniesiony na inny termin za obopólną zgodą.

3. Wpłata zadatku jest równoznaczna z akceptacją niniejszego regulaminu, który jest każdorazowo załączany gościom do wiadomości zwrotnej na zapytanie rezerwacyjne, oraz dostępny na stronie internetowej pod adresem: : https://modryganek.blog/regulamin-treehouse/

4. Gość zobowiązany jest do wpłaty pozostałej kwoty, wynikającej z rezerwacji do 3 dni przez datą przyjazdu przelewem na następujący nr konta: ING 59 1050 1807 1000 0090 6138 6448.

5. Ewentualne usługi dodatkowe, nie ujęte w rezerwacji, rozliczane są przed końcem pobytu, najpóźniej w dniu wyjazdu, w formie gotówkowej lub Blikiem.

6. W przypadku rezygnacji z części pobytu w trakcie jego trwania, opłata za niewykorzystane dni nie jest zwracana.

§ 4. Zasady korzystania z wyżywienia

1. Cena za pobyt nie ujmuje posiłków.

2. Woda pitna w nieograniczonej ilości jest wkalkulowane w cenę pobytu.

3. Na życzenie przygotowujemy Gościom kawę z ekspresu i jest ona wliczona w cenę pobytu.

4. Koszyki śniadaniowe z lokalnymi produktami są komponowane przez Gości z dostępnych aktualnie produktów tj. chleb pieczony przez Gospodarza, sery krowie, masło, twaróg od Sąsiadki, wiejskie jajka od Sąsiadów, przetwory – ogórki, dżemy. Ceny dostępne u Gospodarza.

5. Obiadokolacje są przygotowywane dla chętnych w każdą sobotę, a w okresie wakacyjnym również we wtorki i czwartki, jeśli zbierze się na nie minimum 4 osoby. Obiadokolacje podawane są o godzinie 17.00 i są dodatkowo płatne: 100 zł/os dorosłą i dzieci powyżej 12 lat. Cena za młodsze dzieci wymaga uzgodnienia z Gospodarzem.

§ 5. Zasady społecznie.

Wiedziemy spokojne życie na wsi i dzielimy się naszym światem z Gośćmi. Zapraszamy Cię, byś stał się częścią tego świata na czas pobytu. Lubimy nawiązywać relacje, ale szanujemy też potrzebę samotności naszych Gości. Nie akceptujemy organizacji głośnych i zakrapianych imprez w naszym miejscu. Mamy nadzieję, że poczujesz się u nas dobrze.

§ 6. Postanowienia końcowe.

1. We wszystkich sprawach, nie ujętych w niniejszym regulaminie, obowiązuje zasada – Zapytaj Gospodarzy.