regulamin treehouse

MODRY REGULAMIN:

§ 1. Zasady szczególne.

  1. Goście, którzy rezerwują pobyt w domku na drzewie, zakwaterowani zostają w budynku mieszkalnym Gospodarstwa Agroturystycznego „Modry Ganek”, w pokoju dwuosobowym na parterze z całodobowym, wyłącznym dostępem do domku na drzewie. Domek na drzewie posiada materac dwuosobowy, łazienkę z prysznicem, umywalką i WC, mini aneks kuchenny i salonik oraz duży taras, ale nie jest miejscem zakwaterowania, a jedynie miejscem rekreacji. Goście rezerwujący domek na drzewie mają obowiązek podpisania na miejscu oświadczenia, że korzystają z domku na drzewie na własną odpowiedzialność.
  2. Domek na drzewie przeznaczony jest dla dwóch osób dorosłych i nie ma możliwości przebywania w nim osób nieletnich.
  3. Rekreacja w domku na drzewie może zostać przerwana w każdym momencie, w którym Gospodarze uznają, że zagraża ona bezpieczeństwu Gości. Mowa tu o nagłych zjawiskach pogodowych takich jak burza, czy porywisty wiatr. Na czas burzy lub/i wystąpienia silnego wiatru powyżej 70 km/h Goście zobowiązani są do opuszczenia domku na drzewie.
  4. Jeśli  burzowa pogoda lub silny wiatr będzie utrzymywał się przez dłuższy czas w dzień (powyżej 5 godzin) lub w nocy (powyżej 2 h pomiędzy godzinami 22.00 a 6.00 rano) i goście nie będą mogli wykorzystać tego czasu na rekreację na drzewie, cena każdej doby, w której wystąpi wyżej opisana sytuacja, zostanie pomniejszona o  połowę wartości.
  5. Domek na drzewie wyposażony jest w lodówkę, jednopalnikową płytę indukcyjną, czajnik elektryczny, klimatyzację z funkcją grzania i suszarkę. Używanie jakichkolwiek sprzętów elektrycznych o charakterze grzejnym nie będących na wyposażeniu domku na drzewie (tj. prostownica, grzałka na wodę, grzejnik, farelka itp.) oraz innych sprzętów wytwarzających otwarty ogień (np. gazowa kuchenka turystyczna) jest kategorycznie zabronione.

§ 2. Zasady ogólne.

1. Aktualny cennik znajduje się na stronie internetowej, pod adresem: https://modryganek.blog/cennik/

2. Cena z oferty jest wiążąca tylko do pierwszego dnia rezerwacji. W przypadku przełożenia terminu rezerwacji na wniosek gości, cena może ulec zmianie, zgodnie z cennikiem obowiązującym w nowym terminie.

3. Doba noclegowa trwa w godzinach 16.00-11.00, chyba, że uzgodniono z Gospodarzami inaczej.

4. Cisza nocna trwa w godzinach 22.00-7.00. Dotyczy głośnych zachowań, mogących przeszkadzać innym domownikom – bieganie, skakanie, głośne rozmowy, muzykowanie itp, chyba, że uzgodniono z Gospodarzami inaczej (np. pobyt na wyłączność z imprezą urodzinową, Sylwester itp.)

5. Na terenie obiektu znajduje się bezpłatny, niestrzeżony parking dla Gości.

6. Wi-Fi dostępne jest w budynku mieszkalnym, poza ciszą nocną, kiedy wyłączamy ruter dla higieny snu. Możliwe jest też ustawienie całodobowej strefy Wi-Fi w okresie letnim w stodole, po uzgodnieniu z Gospodarzami.

7. Na terenie gospodarstwa odpady są segregowane. Informacji udzielają Gospodarze.

8. Zakaz używania otwartego ognia obowiązuje na terenie wszystkich budynków gospodarstwa i w ich obrębie.

9. Na terenie obejścia mieszkają nasze dwa duże psy. Są przyjazne, ale zdarza im się głośno szczekać. Są dobrze usposobione do dzieci i bezpieczne, ale przy małych dzieciach, które mogą pociągnąć za ogon, uszy, wymagają nadzorowanego kontaktu, który należy do obowiązku rodzica.

10. Nie przyjmujemy w gościnę psów. Bez wyjątków.

11. Pokoje są zamykane. Komplet kluczy zapasowych mają Gospodarze. Zgubienie klucza od pokoju jest obarczone opłatą 50 zł z uwagi na wysoki koszt dorabiania kluczy do starych zamków.

12. Gospodarze nie ponoszą odpowiedzialności za mienie swoich Gości, w tym za rzeczy pozostawione bez opieki na terenie obejścia, samochody pozostawione na parkingu należącym do obiektu Gospodarzy, czy inne sprzęty tj. rowery, przechowywane w budynkach gospodarczych.

13. Goście ponoszą odpowiedzialność materialną za zniszczenia powstałe na terenie obiektu w wyniku ich nieodpowiedniego użytkowania. Nie chodzi nam o stłuczoną szklankę, a raczej o zniszczenia typu wyrwane drzwi od szafy. Powstanie zniszczeń powinno być zawsze niezwłocznie zgłoszone Gospodarzom.

14. W razie stwierdzenia zniszczeń w pokoju lub na terenie obiektu, których gość nie zgłosił Gospodarzom, zostanie on obarczony opłatą za szkody, a rachunek za zniszczenia zostanie wysłany na adres widniejący na koncie bankowym, z którego został opłacony zadatek.

15. Gospodarze nie ponoszą odpowiedzialności za braki w dostawach prądu czy wody z przyczyn niezależnych, a także za ewentualne zanieczyszczenie źródła czy instalacji przesyłu wody.

§ 3. Zasady rozliczeń, rezerwacji i rezygnacji

1. Rezerwacja jest wiążąca od momentu otrzymania przez Gospodarzy lub pośrednika zadatku.

2. Informacje ujęte podczas sporządzania oferty są wiążące. Dotyczy to sposobu żywienia i ilości osób. Oznacza to, że brak informacji o specjalnej diecie podczas sporządzania rezerwacji, skutkuje brakiem specjalnej diety podczas pobytu.

3. Zadatek jest bezzwrotną opłatą wysokości 50% wartości rezerwacji i w przypadku rezygnacji z pobytu poniżej 14 dni przed datą rozpoczęcia wypoczynku, nie jest zwracany.  Przeniesienie zadatku na inny termin w przypadku rezygnacji poniżej 14 dni od daty pobytu wymaga zgody Gospodarzy, w zależności od szansy ponownego wynajęcia zwolnionego terminu. W przypadku rezygnacji z pobytu powyżej 14 dni, zwracany jest cały zadatek lub przeniesiony na inny termin za obopólną zgodą.

4. Wpłata zadatku jest równoznaczna z akceptacją niniejszego regulaminu, który jest każdorazowo załączany gościom do wiadomości zwrotnej na zapytanie rezerwacyjne, oraz dostępny na stronie internetowej pod adresem: : https://modryganek.blog/regulamin-treehouse/

5. Gość zobowiązany jest do wpłaty pozostałej kwoty, wynikającej z rezerwacji do 3 dni przez datą przyjazdu przelewem na następujący nr konta: ING 59 1050 1807 1000 0090 6138 6448.

6. Ewentualne usługi dodatkowe, nie ujęte w rezerwacji, rozliczane są przed końcem pobytu, najpóźniej w dniu wyjazdu, w formie gotówkowej lub Blikiem. Nie dotyczy to usług zewnętrznych (np masaż), za których rozliczenie następuje bezpośrednio z usługodawcą.

7. W przypadku rezygnacji z części pobytu w trakcie jego trwania, opłata za niewykorzystane dni nie jest zwracana.

§ 4. Zasady korzystania z wyżywienia

1. W cenie noclegu zawarte jest śniadanie. Oznacza to, że każda osoba zameldowana w Modrym Ganku otrzyma śniadanie po każdej nocy spędzonej pod naszym dachem.

2. Można u nas domówić dwudaniową obiadokolację. Aktualny cennik posiłków znajduje się pod adresem: https://modryganek.blog/cennik/

3. W sezonie wysokim od czerwca do końca sierpnia, obiadokolacje można u nas zamówić od wtorku do soboty włącznie. W sezonie niskim, od września do końca maja obiadokolacje przygotowujemy wyłącznie w piątki, soboty i niedziele oraz dni ustawowo wolne od pracy.

4. Standardowo podawane są posiłki jarskie, czyli dania bezmięsne, ale nie wyłączające ryb. Dieta wegetariańska (bezmięsna i bezrybna) i wegańska (bez produktów odzwierzęcych, w tym nabiału, jaj, miodu), są przygotowywane według standardowego cennika, po zgłoszeniu przez gościa takiej diety najpóźniej 7 dni przed przyjazdem. Inne rodzaje żywienia wyceniane są indywidualnie (np. dieta ograniczająca spożycie glutenu) w momencie uzgadniania rezerwacji. Brak zgłoszenia innej diety niż wymienione powyżej w momencie składania rezerwacji, skutkuje brakiem możliwości przygotowania takiej diety. Zastrzegamy, że nie każdy rodzaj specjalnej diety jesteśmy w stanie uwzględnić, jak np. ograniczenie spożycia cebuli czy czosnku, które są podstawą naszych potraw.

5. Z uwagi na brak wykształcenia dietetycznego i doświadczenia, Gospodarze nie podejmują się gotowania według ścisłych zaleceń lekarskich, przy alergiach i schorzeniach zagrażających życiu lub znacznemu pogorszeniu zdrowia (np. w przypadku celiakii).

6. Kawa i herbata do posiłków i pomiędzy nimi, są wliczone w cenę pobytu.

7. Posiłki wydawane są o określonych, stałych porach. Śniadania ok godz. 9.00, a obiadokolacje około godz. 17.00. Weźcie tę godziną pod uwagę, chcąc u nas zjeść w dniu przyjazdu.

8. Po uzgodnieniu z Gospodarzami i innymi gośćmi można przesunąć proponowane godziny posiłków. Przesunięcie pory wydawania posiłku wymaga każdorazowego uzgodnienia z Gospodarzami.

9. Prosimy o szacunek dla naszej pracy i nie pakowania jedzenia z wykupionego posiłku na wynos.

10. Gospodarze decydują o podawanych potrawach, starając się przygotować najlepsze posiłki. Nie są jednak w stanie zaspokoić indywidualnych gustów, przyzwyczajeń kulinarnych i oczekiwań wszystkich gości.

§ 5. Zasady społecznie.

1. Głośne słuchanie muzyki nie przystoi na terenie całego gospodarstwa. Polecamy śpiew ptaków i kontemplację natury. Jeśli musisz słuchać muzyki, użyj słuchawek.

2. Palenie tytoniu jest możliwe jedynie w miejscu wyznaczonym przez Gospodarzy.

3. Palenie ognisk w miejscach niewyznaczonych jest zabronione.

4. Spożywanie alkoholu w dużych ilościach nie jest akceptowane.

5. Obowiązuje bezwzględny zakaz dokarmiania zwierząt.

6. Odwiedziny osób niezameldowanych w Modrym Ganku muszą być bezwzględnie uzgodnione w Gospodarzami.

7. Integracja jest mile widziana i pożądana. Zarówno między Gośćmi, jak i Gośćmi, a Gospodarzami.

§ 6. Postanowienia końcowe.

1. We wszystkich sprawach, nie ujętych w niniejszym regulaminie, obowiązuje zasada – Zapytaj Gospodarzy.