atrakcje okolicy

Ze względu na swoje położenie i walory przyrodnicze Modry Ganek to doskonałe miejsce, aby połączyć aktywny wypoczynek ze spędzaniem czasu w bezpośrednim otoczeniu dzikiej przyrody. Panują tu dogodne warunki do uprawiania różnego rodzaju aktywności. Między innymi polecamy:

turystykę rowerową

liczne trasy rowerowe gminy Grunwald, w tym na obszarze parku krajobrazowego Wzgórz Dylewskich, zachęcają do uprawiania szeroko rozumianej turystyki rowerowej, zarówno amatorskiej jak i wyczynowej. Z samego gospodarstwa, w stronę wsi Domkowo, prowadzi utwardzona droga gruntowa, która po około 2 km łączy się z niebieskim szlakiem rowerowym biegnącym pomiędzy Gierzwałdem, a Miejską Wolą, znajdującą się już na terenie parku krajobrazowego Wzgórz Dylewskich. Możliwości planowania tras rowerowych jest w naszej okolicy bardzo dużo. Szczegółowe informacje znajdziecie w artykule poświęconym okolicznym trasom rowerowym TU.

wycieczki historyczne

tereny zachodnich Mazur obfitują w zabytki kultury i architektury. W najbliższym sąsiedztwie gospodarstwa, w zasięgu krótkiej wycieczki rowerowej, znajduje się aż 15 ciekawych obiektów. Wart zobaczenia jest między innymi drewniany kościół św. Piotra w Pietrzwałdzie z XVI wieku, czy odbudowany w XVII wieku kościół w Dylewie, którego historia sięga 1541 roku. Punktem obowiązkowym każdego miłośnika historii są pola bitwy Grunwaldzkiej, oddalone od naszego gospodarstwa o zaledwie 13 km. Na samochodowe wycieczki „szlakiem okolicznych zabytków” wystarczy obiektów na co najmniej 5 dni zwiedzania.

mapa-zabytki

fotografię przyrodniczą

„Skrawek” lasu, który otacza nasze gospodarstwo jest niezwykle różnorodny pod względem przyrodniczym. Występuje tu duże urozmaicenie terenu i kilkudziecięciometrowe różnice wysokości na obszarze kilkuset metrów. Licznie występują tu polskie węże i jaszczurki oraz rzadkie gatunki ptaków.

Wśród największych mieszkańców „naszego” lasu króluje łoś.

slad-losia

W odległości kilkuset metrów znajduje się kilka ambon myśliwskich, które mogą świetnym punktem obserwacyjnym dużych zwierząt leśnych.